Київ 
 (044) 232-69-67
 (066) 385-12-02
 (093) 850-33-34

Телефонуйте!

Чому в Києві горять фасади

Чому в Києві горять фасади утеплені пінопластом. (Короткий аналіз без піару і істерики).

Стаття буде короткою і по темі.
Про властивості утеплювачів читайте в окремій статті.

Передісторія.
25-ти поверховий будинок у Києві, на Гетьмана, 1, горіла секція 1-б. З 2-го по 18-й поверх.
S загоряння на фасаді 800 кв.м, люди не постраждали.
Система утеплення «Вентильований фасад», утеплювач пінопласт (!!!) 100 мм.

Для того щоб розібратися з безпекою утеплення фасадів пінопластом необхідно розуміти що утеплення буває різне. На 2014 рік, в Україні і в Києві, зокрема, існує два основних способи утеплення: «мокрий фасад» і «вентильований фасад». Ці дві системи утеплення фасадів принципово відрізняються один від одного, застосовуються різні утеплювачі стін, різні захисні (огороджувальні) покриття, різні завдання і можливості цих систем утеплення фасадів.

Про «мокрий фасад» можна детально прочитати за цим посиланням: мокрий фасад.

мокрий фасад

Коротко - це система утеплення припускає герметичне покриття пінопласту або іншого утеплювача декількома шарами мінеральної шпаклівки. Відкритих частин утеплювача (пінопласту) бути не повинно ніде!

негорючі утеплювачі"Вентильований фасад" не передбачає щільного прилягання огороджуючого покриття до утеплювача (див.зображення). При монтажі такої системи утеплення між утеплювачем і, власне, фасадом залишають простір для вентиляції. Це допомагає відвести зайву вологу з приміщення, така технологія утеплення створює можливість паропроникних стін, тобто стіни будинку «дихають».

Утеплювач на фасаді будинку постійно вентилюється висхідними потоками, тому допускається використання виключно негорючих і тугоплавких матеріалів, таких як мінеральна вата, піноскло та ін. Але для економії, в порушення будівельних правил, на вентильованих фасадах, іноді використовують пінопласт. Звичайно ж підпалити такий (халтурний) фасад набагато простіше ніж «мокрий», адже периметр утеплення не загерметизований нічим. А вже коли запалювання пінопласту сталося, тоді тільки держись, пінопласт що роздувається висхідними потоками горить, виділяється тепло, тепле повітря піднімається - посилюючи тягу.

Чому, як ви думаєте, саме в вентильованому фасаді неприпустимо використовувати пінопласт, а потрібно використовувати мінеральні (негорючі) утеплювачі. Правильно, тому-що мінеральні утеплювачі не горять, ні за яких обставин - це камінь. А пінопласт хоч і затухає, сам по собі, але при наявності зовнішніх джерел тепла або інших чинників що сприяють горінню (протяг, висхідні потоки вент. фасаду), горить, плавитися і пускає чорний отруйний дим.

утеплення фасаду мокрим способом Будинок в Києві на Гетьмана 9 має систему утеплення вентильований фасад, а утеплювачем виступає пінопласт. Це порушення будівельних правил і здорового глузду. У Києві, на Гетьмана 9 пожежа почалася з даху критої парковки, на даху лежало сміття, сміття запалилося від кинутого зверху недопалка. Не закритий щільно пінопласт стикається з багаттям і роздмухувана вентиляцією вентильованого фасаду (вибачте тафтологію) горить вгору до здивованих сусідів верхніх поверхів, а коли горить - виділяє тепло, гаряче повітря рветься увись - посилюючи вентиляцію, виходить класический димохід з тягою і всіма витікаючими. Більше горить - більше тяга, більше тяга - більше горить.

Але чи варто заражатися істерикою наших доблесних ЗМІ?

утеплення пінопластом, КиївІ так і ні. Якщо ваша новобудова має вент. фасад а під ним пінопласт то вам крупно непощастило. Вимагайте заміни пінопласту на негорючий утеплювач.

Але якщо ви щасливий власник квартири в одному з неутеплених будинків міста героя Києва, ви можете спокійно утеплювати стіни квартири пінопластом. Адже утеплення окремих квартир в багатоповерхових будинках проводиться «мокрим методом» принципово відрізняється від вентильованого фасаду способом захисту утеплювача від атмосферних явищ. При утепленні фасаду мокрим способом мінеральна шпаклівка наноситься безпосередньо на утеплювач (пінопласт), таким чином, створюючи важкозапалювану панель. Підпалити такий фасад дуже складно, але можливо, звичайно. Якщо задатися метою, відколупнути шпаклівку, оголивши пінопласт, і підпалити невеликий вогонь, то ділянка фасаду вигорить (куди дістане полум'я багаття), але поширюватися така пожежа не буде. Адже навіть відкритий з усіх боків пінопласт не горить і загасає, якщо прибрати запальничку, хоча має доступ кисню з усіх боків. Зашпакльований мокрим способом пінопласт не має доступу повітря, адже з одного боку щільно прилягає до зовнішньої стіни будинку, а з іншого щільно і герметично покритий декількома шарами негорючої мінеральної шпаклівки.

Протягу, вентиляції просто нізвідки взятися, та й підпалити такий утеплений фасад нізвідки - всі площини утеплювача (пінопласту) закриті мінеральної шпаклівкою, навіть краї, торці пінопласту.

ТОВ "КиївПромАльп" займається утепленням фасадів у Києві. Фасад вашого житла можемо утеплити обома вищеперелічиними способами. Все залежить від поставлених задач і бюджету утеплення фасаду. Який спосіб утеплення фасадів підходить саме вам ви дізнаєтеся зателефонувавши за вказаними телефонами. Обіцяємо докладну консультацію.

Контактні телефони:

(044) 360 80 49
(044) 232 69 67
(067) 715 65 87
(066) 385 12 02
(063) 204 31 48

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов G Analytics
сайт создан компанией веб студия