Київ 
 (044) 232-69-67
 (066) 385-12-02
 (093) 850-33-34

Телефонуйте!

Енергоефективне провітрювання

Як правильно провітрювати кімнату?

Тепле житло,
зимове провітрювання,
енергоефективність вентиляції.

Енергоефективне провітрюванняЩоб отримати порцію свіжого вуличного повітря, насиченого киснем і іонами, треба, на якийсь, час відкрити вікно - це аксіома до якої всі ми звикли і не задумуємося на правильністю наших дій. Звичайно коли вулична температура не відрізняється від комфортної кімнатної то відкривання вікна - найпростіший і найефективніший спосіб вентиляціі. Але коли за вікном +33 або -15, а в кімнаті +22 то відкриваючи вікна і впускаючи життєво необхідний кисень ми розтрачуємо енергію, яка все дорожче коштує для України. Але ефективне і достатнє провітрювання житлових приміщень - необхідна умова комфортного і здорового життя як же бути?

По-перше, провітрювання випускає вуглекислий газ і впускає кисень - з цим все ясно.

По-друге, в житлових приміщеннях завжди є джерела пароподібної вологи (люди, рослини в вазонах, акваріуми, ванні кімнати і кухні), при паропроникних зовнішніх стінах надмірна валога виходить з приміщення назовні через фасад і пара не накопичується в кімнатах. Але зараз паропроникні стіни це рідкість - утеплення фасаду, внутрішні і зовнішні фарби, певні типи шпалер (не на паперовій основі), декоративні штукатурки зменшують або зовсім ліквідують паропроникність фасадів сучасних житлових приміщень. Старі дерев”яні вікна ще якось вирішували проблему надмірної вологості, а з встановленням сучасних, умовно герметичних, металопластикових вікон пара накопичується в кімнатах і взимку вікна пітніють, в кутах накопичується сирість і з”являється чорна пліснява. На жаль, в холодну пору року, цю проблему неможливо вирішити ненадовго відкривши вікна, бо з провітрюванням температура повітря в приміщенні впаде на кілька градусів і відносна вологість, відповідно, зросте. А тримати вікна прочиненими тривалий час може бути надто холодним рішенням і занадто неекономно з сучасними цінами на енергоносії (особливо мене зрозуміють власники приватних садиб які платять за стільки тепла, скільки споживають).
Отже провітрювання кімнати взимку шляхом відкривання вікон це завжди компроміс між енергоефективною вентиляцією і сухими стінами, свіжим повітрям.

Для тих громадян які піклуються про енергонезалежність країни, але при цьому цінують здорову атмосферу власного житла, існує альтернатива - рекуперація повітря.

Провітрювання шляхом рекуперації повітря це постійний приток свіжого повітря з невеликими тепловтратами. Ефективнісь сучасних рекуператорів сягає 80% (в ідеальних умовах) на практиці показники трохи нижчі, але все одно, вражаючі.

Провітрювання шляхом рекуперації повітря

Принцим вентиляції-рекуперації такий - відпрацьоване повітря що виходить з приміщення через теплообмінник, не змішуючись, нагріває холодне свіже вуличне повітря, що заходить в приміщення. Рух повітря через теплообмінники рекуператору спричиняє електровентилятор незначної потужності, але навіть якщо його вимкнути провітрювання відбуватиметься саме по собі зі значно меншою швидкістю.

Як приклад в цій статті розглянемо вітчизняний побутовий рекуператор Прана 150.

Переваги провітрювання шляхом рекуперації повітря (на прикладі Прана 150):

 • постійно свіже повітря в кімнаті і всьому будинку;
 • регуляція режиму вологості повітря (стіни сухі і без плісняви вікна не пітніють);
 • теплозберігання, від 65% до 82% тепла лишаються в примішенні;
 • дешева експлуатація, від 6 ватт/годину;
 • нескладне технічне обслуговування, два рази в рік помити водою теплообмінник рекуператору;
 • антисептічні властивості мідного теплообміннуку, пліснява і бактеріі там не приживаються;
 • свіжого повітря прибувае більше ніж висмоктується відпрацьованого, таким чином витяжки в хаті працюють в правильну сторону і запахи з кухні самі по собі вилітають на вулицю а піч або камін значно легше розтопити бо тяга вже є одразу;
 • простота монтажу побутового рекуператору - пробив дірку 16 см в діамері і встановив з невеликим нахилом на вулицю(щоб стікав конденсат). Підключення да найближчої коробки/розетки 220 вольт;
 • легкість керевання, пульт або стаціонарний настінний регулятор;
 • широкий діапазон експлуатаційних температур, взимку до -25 градусів. Присутній додатковий елекричний підігрів щоб рекуператор не обмерзав на морозі;
 • майже не пропускає шум з вулиці, навідміну від відкритого вікна.
 • влітку працює „навпаки” - прохолода лишається в кімнаті.

Недоліки провітрювання шляхом рекуперації повітря (на прикладі Прана 150):

 • забір і прибування повітря з одного приміщення. В централізованих системах вентиляції можливий притік свіжого повітря в спальню, а забір з кухні або ванни. Таким чином більш ефективно провітрюється все житло, а не лише кімната з побутовим рекуператором. Але ціна централізованих систем значно веще Прани 150, крім того для невеликих квартир і будинків (до 60М2) достатньо порівняно недорогої децентралізоваї системи вентиляції.
 • шум. Побутові рекуператори, типу прана 150 призначені для монтажу в жилих приміщеннях (спальнях і тд), тому дуже тихі, але, на жаль, не безшумні. На відстані 3 метри в максимальному режимі 36 Дб - як кондиціонер. Є нічний режим 26 Дб - майже безшумно. Можна відключити вентилятор - кілька кубів за годину теплого свіжого повітря ви отримаєте „самотьоком”.

Як бачите плюси переважають над мінусами, але остаточне рішення за вами - зателефонуйте нам і розкажіть про особливості Вашого житла і спеціаліст з раціональної вентиляції запропонує Вам варіанти організації енергоефективного провітрювання оселі.

Зробіть подарунок своїй родині - замовте рекуператор і монтаж у ТОВ „КиївПромАльп”.

(044) 232 69 67
(067) 715 65 87
(093) 850 33 34
(066) 385 12 02

  МЕТА - Украина. Рейтинг сайтов G Analytics
сайт создан компанией веб студия